اقامت ترکیه و شرایط ورود به ترکیه در دوران بیماری کرونا 2022

دسامبر 19, 2022
0 دیدگاه
اقامت ترکیه و شرایط ورود به ترکیه در دوران بیماری کرونا 2022

 اقامت ترکیه و شرایط ورود  در دوران بیماری کرونا

در دوران بیماری کرونا  شرایط ورود به ترکیه و اقامت این کشور در این دوران یکی از دغدغه های دوسداران مهاجرت به این کشور است.کشور ترکیه ، یکی از پرطرفدارترین مقاصد توریستی دنیا است و هرساله پذیرای میلیون‌ها نفر از اکثر نقاط دنیا میباشد

به همین جهت باید تدابیر امنیتی و محفاظتی بسیار شدیدی اعمال کنند تا قادر به کنترل سرعت شیوع این بیماری خطرناک را باشند. لذا دولت ترکیه شیوه نامه‌هایی در این خصوص به کار برده اند.

وزارت بهداشت و درمان کشور ترکیه بمنظور کنترل بیماری کوید-19 طرح تکمیل اجباری فرم ورود و اقامت ترکیه ، برای مسافرین خارجی را مطرح نمود.

اقامت ترکیه

شرایط ورود به خاک ترکیه

افرادی که قصد ورود به خاک ترکیه را دارند، میبایست 72 ساعت قبل از سفر خود، فرم ورود به ترکیه را تکمیل نموده و تمامی اطلاعات مورد نیاز خود و خانوادشان را در سامانه register.health.gov.tr  و یا از طریق نرم افزار Hayat Eve Sığar  ارائه دهند.

این طرح از 15 ماه مارس بمنظور مقابله و کنترل بیماری کوید-19 عملی شده تا شاید بتواند حداقل از سرعت و ریسک شیوع این بیماری کاهش دهد.

براساس اطلاعاتی که هر فرد وارد سامانه می‌کند، یک کد که به آن <<هس کد >> میگویند ، به فرد ارائه میشود. در اصل این اطلاعات بمنظور دسترسی به اطلاعات خود شخص و افرادی که با آنها در ارتباط بوده ، جمع آوری میشود لذا تکمیل این اطلاعات و بروزرسانی آنها بسیار حائز اهمیت میباشد.

https://istmoon.com/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D9%84%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87/

طریقه ثبت اطلاعات و تکمیل فرم ورود به ترکیه

متقاضیان پس از ورود به وب سایت register.health.gov.tr  و یا نرم افزار Hayat Eve Sığar  و انتخاب زبان مورد نظر ، مراحل تکمیل فرم ورود به خاک ترکیه را ادامه میدهند.

فرم تکمیلی ، متناسب با زبانی که انتخاب شده است به شخص نمایش داده میشود.

اگر علاقه مند به مهاجرت و اقامت ترکیه میباشید در باره خرید ملک در ترکیه و رستوران های معروف ترکیه هم بخوانید.

اطلاعات درخواستی افراد شامل آخرین کشوری که به آن سفر کرده است و… ، هس کد یا همان کد مخصوص هر فرد است و افرادی که این کد را دریافت نموده اند میتوانند با خیال راحت به ترکیه سفر کنند.

ارسال دیدگاه